ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Как да предотвратите бъгването на вашия герой

Go down 
АвторСъобщение
Eastern_fan
Admin

ПисанеЗаглавие: Как да предотвратите бъгването на вашия герой   Чет Юли 24, 2008 5:34 pm

Размерите на инвентара в ES v3.0 позволяват събиране на много повече предмети от колкото в стандартното Diablo II v1.10.
Поради това savegame файловете на героите стават между 2 и 3 пъти по-големи.
Поради bug в сървъра, който не може да бъде отстранен за момента, при нарастване на savegame файл на герой над 8 kB, той се поврежда и става неизползваем.
За да се предпазите от този проблем, разпределяйте предметите между героите във вашия account или просто не вехтошарствайте толкова Smile
*** Този bug се проявява единствено в realm ES v3.0 ***
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
mitio

ПисанеЗаглавие: е тука по подробно   Съб Юли 26, 2008 12:51 pm

Привет на всички !

От доста време се кания да напиша една подробна тема за царството "EaSteRn SuN".
Според мен факта че го играят толкова хора се дължи на това,че понякога се стига до един момент в развитието на героите ни който наричаме "Bad Header"

Изображение:
[ http://i.data.bg/08/02/17/814532_orig.jpg ]

изпише ли ни това край на героя Wink
тази герои бяха поправяни от администраторите но вече не ги оправят.

За да избегнем това ние трябва да знаем някой неща за този "Бъг"
та стигнахме и до първата част на тази тема Smile

Unable To Enter Game, Bad Header

Какво в същност поврежда нашите герой ?
Всеки герои който надвиши 8 кб / става bad header това ще рече че трябва много строго да спазвате това и да не надвишавате повече от 7.85 кб [според мен].
---

Как да проверим колко кб е героя !?

1. влизаме тук http://www.headoff.com/index.php?p=gamers с
ацц то си и паролата за него.

2. Погледнете тук [ http://i.data.bg/08/02/17/814549_orig.jpg ] цъкате на bnetd
след това слизате по долу в страницата и намирате името на героя чиито размер искате да видите, след това избирате стрелката срещу него [ http://www.headoff.com/global/images//buttons/download_http.gif ]
после пак ще видите този бутон натискате там и сваляте файла
на десктопа ви (работния плод)
давате "свойства" (properties) на файла [ http://i.data.bg/08/02/17/814553_orig.jpg ]
това е размера на героя.

Как да се предпазим от този бъг
Слагаме си предметите по героя след това в един герои горе долу могат да се сложат около 3-4 реда чарми с идеал.
Работата е да слагате чармите малко по малко като гледате кб-тата внимателно, да не взимате колби за кръв или книги за тп / неща не до там необходими в ес/ просто пълните инвента с чарми, обличате героя и това е стажа трябва да е празен а в инвентара не трябва да има нищо освен чами.. в колна никакви колби дигат кб та.

Ако има някой да допълни нещо ще е добре.

За сега толкова, приатна игра и се пазете

Поздрави Димитър
Forbidden

ПисанеЗаглавие: Re: Как да предотвратите бъгването на вашия герой   Съб Ное 15, 2008 2:10 pm

Дига ли КБ ако вдигна няка'ф скилл дет сам го нямал преди Question
krillin_dbz

ПисанеЗаглавие: Re: Как да предотвратите бъгването на вашия герой   Нед Ное 16, 2008 8:23 pm

Мисля,че не даже съм 80% сигурен.
sk_balrog

ПисанеЗаглавие: Re: Как да предотвратите бъгването на вашия герой   Съб Фев 21, 2009 2:57 am

абе аз от замунда го драпнах диаблото и..... не мога да видя чармове и рингове никакви освен уникати как мога да си го направя да не е така
не е приятно просто да чуеш звук на ринг и или чарм и да не можеш да го земеш
Forbidden

ПисанеЗаглавие: Re: Как да предотвратите бъгването на вашия герой   Съб Фев 21, 2009 9:30 am

Ми преинсталирай си диаблото, но мисля че е от мап-а scratch
Narcomana_

ПисанеЗаглавие: Ами...   Съб Авг 15, 2009 11:49 pm

Crna4uma написа:
Размерите на инвентара в ES v3.0 позволяват събиране на много повече предмети от колкото в стандартното Diablo II v1.10.
Поради това savegame файловете на героите стават между 2 и 3 пъти по-големи.
Поради bug в сървъра, който не може да бъде отстранен за момента, при нарастване на savegame файл на герой над 8 kB, той се поврежда и става неизползваем.
За да се предпазите от този проблем, разпределяйте предметите между героите във вашия account или просто не вехтошарствайте толкова Smile
*** Този bug се проявява единствено в realm ES v3.0 ***

Може да ти пиша доста време след тази твоя мисъл, но малко акъл в главата и майсторлък и това се маха за 8те кб. или по точно героите стават с неограничено в рамките на разумното (3-4 мб.)... НО има 1 ® което си е запазена марка и лично аз не казвам как се прави това с героите, но ако прочетеш малко може и да си го направите колективно...
mitio

ПисанеЗаглавие: Охх   Вто Юни 22, 2010 4:56 am

Значи .. ако слушате хората тук ще чуете и прочетете различни мнения, магии и други подобни глупости.

Ще се опитам да го кажа просто - майсторлък в BNET не може.
Ако сървъра е ваш то няма да бъдете ограничени от нищо. Но Въпроса тук е по-деликатен и се отнася най-главно до сървъра на Headoff.
Там има причина да съществува ограничение от 8кб и тя е с цел балансиране на играта.
Не мислете, че администраторите на @Hoff са глупави хора и не знаят как да го оправят - знаят, знаят и как преди като връщаха save геймове на героите се копираха по-добрите предмети и чарми.. има и много други причини поради който файловете на повредените герой не се поправят.

Въпреки всичко те започнаха да изчезват с времето защото mysql сървърите стават все по-добри и има възможности вече да връщат герой без никакъв проблем, но би отнело малко време за създаването на такава система.
Относно самия пач проблема не е да се направи в сингъл или в ваш сървър.. проблема е да се направи там където преди бе най-играно и пълно с хора.
WorldOfDeath

ПисанеЗаглавие: Re: Как да предотвратите бъгването на вашия герой   Пон Окт 11, 2010 7:19 pm

Ами аз преди година някъде незнаех за това .. и ми се бъгна героя по тоя начин дали са го управили ?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Как да предотвратите бъгването на вашия герой   

Как да предотвратите бъгването на вашия герой
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Diablo Eastern Sun :: .: DiabloBG.COM :. Български сървър :: Проблеми и въпроси (Архив на сървъра Headoff / Eastern Sun)-
Идете на: